петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

ФОТО: Штипјани во голем број на собирот на ГДОМ

stip-1-640x480

Последни вести

Голем број граѓани на Штип денеска излегоа на собирот организиран од Граѓанското движење за одбрана на Македонија од каде упатија порака дека бараат одржување на изборите закажани за 5.јуни, а со цел крај на кризата која трае предолго.

Тие со себе носеа транспаренти со написот „Одбрана на Македонија“.

 

stip1-640x480

Најчитани вести