понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

(ФОТО) Страшен судир на четириесет возила во САД, три жртви

Во верижниот судир учествувале повеќе од 40 возила, меѓу кои и голем број на камиони. До несреќата дошло кога еден шлепер се превртел и поради голомразица и слаба видливост, по што следел и верижен судир.

verizen

Поврзани вести

Најмалку тројца луѓе загинаа, а повеќе од 20 се повредени во верижен судир на повеќе од 40 возила што се случи во Мичиген на автопатот во северозападниот дел на американската сојузна држава Индијана, јави ТВ мрежата АБЦ.

verizen 1

 

Во верижниот судир учествувале повеќе од 40 возила, меѓу кои и голем број  на камиони. До несреќата дошло кога еден шлепер се превртел и поради голомразица и слаба видливост, по што следел и верижен судир.

Чекајќи помош, голем број на возачи, останале во возилата заробени и премрзнати, поради ниските температури.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести