четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ФОТО: Страшна сообраќајка во Струмица, автомобил се заби во куќа

soo21

Последни вести

Tешка сообраќајка синоќа ги разбуди жителите на „Младинска“ во Струмица, објави порталот СтрумицаДенес.

strsoobrakajkaa

Како што пишува порталот, на раскрсницата во близина на училиштето „Никола Вапцаров“ на улиците „Младинска“ и „Ѓорѓи Василев“ се судриле две возила „Ауди“ и „Мазда“.

Едниот автомобил завршил во дворот на една од куќите, за среќа возачите поминале со полесни повреди, а во моментот на улицата во близина немало пешаци.

soo31

Жителите од околните куќи раскажуваат дека слушнале силен звук, а очевидците раскажуваат дека глетката била застрашувачка.

Повеќе информации и фотографии на СтрумицаДенес

Најчитани вести