среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ФОТО/ВИДЕО: Страшно невреме ја зафати Хрватска

h

Поврзани вести

Страшно невреме изутринава ја зафати Хрватска, каде буквално изгледало како да се споиле небото и земјата

Од силното невреме било зафатено целото крајбрежје на земјата, а европскиот метео центар издал  предупредување за црвена највисока фаза на опасност.

h1

h2

h3

h5

h6

h7

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести