недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Струмичани масовно и дадоа поддршка на полицијата

sr_poddrshkaaa

Последни вести

Граѓаните на Струмица излегоа масовно да и дадат поддршка на полицијата на организираниот народен собир.

strumica-1

Покрај во Струмица, собири за поддршка на полицијата се одржуваат уште во 23 градови. Собирите започнаа во 19 часот на плоштадите во Велес, Кавадарци, Неготино, Гевгелија, Валандово, Струмица, Берово, Пехчево, Делчево, Кочани, Македонска Каменица, Виница, Штип, Пробиштип, Свети Николе, Кратово, Крива Паланка, Кичево, Охрид, Битола, Прилеп, Ресен, и во Скопје на три локации – во Општина Кисела Вода (месност кај Злате, Општина Гази Баба (плоштад Филип Втори) и Општина Ѓорче Петров (плоштад Делфина-Порта Влае).

Најчитани вести