вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ФОТО: Свлечиште однесе дел од патот кон Злетово

zletovo1AB

Последни вести

Локалниот пат кој води до Злетово е тешко оштетен од свлечиште.

Се претпоставува дека оштетувањата на коловозот се предизвикани од обилните врнежи од дожд и од поплавите.

Еве во моментов како изгледа патот:

zletovo1A

zletovo2A

 

ФОТО: facebook.com

Најчитани вести