Магазин

ФОТО: Таа изгледа совршено од секој агол

ФОТО: Таа изгледа совршено од секој агол

Таа е една од најпознатите манекенки на денешницата и поубава половина на познатиот актер Џејсон Статам. Роси Хатингтон Вајтли изгледаше подобро од било кога на премиерата на филмот „Лудиот Макс“.

rosiii_1

Таа изгледаше и повеќе од совршено во мини фустанот кој ги истакна нејзините долги витки нозе. Мора да признаеме дека таа од секој агол изгледа подеднакво привлечно и совршено.

rosiii_3

Инаку ова е втора филмска улога на Роси, таа претходно се појави во филмот „Трансформерс: Темната страна на Месечината“.

rosiiii_2