понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Талија искорна дрвја во Куманово

1talija500

Последни вести

Невремто кое беше проследено со врнежи и силен ветер, викендов го зафати и кумановскиот регион каде беа поплавени подруми од голем број на станбени згради, а од силниот ветер биле откоранти и неколку дрвја.

Најмногу штета имало на булеварот Октомвриска револуција, каде паднатите дрвја оштетиле неколку озила и скинале кабли на електрична и интернет мрежа.

talija500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести