сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 44

ФОТО: Тангите се повторно во мода

Постојат парчиња облека што станаа вистинска класика: мал црн фустан, бела кошула, фармерки. Верувале или не, ним им се придружија и тангите.

tanga-1

Поврзани вести

Постојат парчиња облека што станаа вистинска класика: мал црн фустан, бела кошула, фармерки. Верувале или не, ним им се придружија и тангите.

tanga-3

Едно време беа задолжителни, макар само за специјални прилики, потоа лекарите се обидоа да ги турнат во историјата но не успеаја.

tanga-2

Женската долна облека што во задниот дел е потесна отколку напред, срамежливо се враќа на полиците во продавниците, но во женските гардаробери според „Вог“ сезонава се одвојуваат следните модели и дезени: цветни, розеви, свилени или сатенски во крем боја, од срн муслин.

tanga-7

Исто така тангите се вратија и на плажите и на базените.

tanga-6 tanga-5 tanga-4 tanga-8

Најчитани вести