понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Телата на загинатите Малезијци од соборениот авион вратени дома

Телата со авион беа пренесени на аеродромот во главниот град каде присуствуваа официјални лица и роднини на загинатите. Денешниот ден е прогласен за ден на национална жалост.

malaysia-bodies500

Последни вести

Телата на 20 од 43 Малезијци кои загинаа при падот на авионот МХ17 пристигнаа во Куала Лумпур.

Телата со авион беа пренесени на аеродромот во главниот град каде присуствуваа официјални лица и роднини на загинатите. Денешниот ден е прогласен за ден на национална жалост.

malaysia-bodies6-500

malaysia-bodies1-500

Од Малезијците е побарано да носат црнина, откажани се сите фестивалски активности, а знамињата се на половина копје.

malaysia-bodies4500

malaysia-bodies2500

malaysia-bodies3500

Малезискиот авион беше соборен во Украина на 17 јули на летот од Амстердам до Куала Лумпур. Сите 298 патници и членови на екипажот загинаа.

malaysia-bodies7500

malaysia-bodies5500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести