петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ФОТО: Тешка сообраќајка кај МТВ, се преврте „лада нива“

Станува збор за судар на две возила со скопски регистарски таблички “Рено Меган“ и “Лада нива“, при што, поради превртувањето на ладата со повреде се здобил совозачот од ова возило.

soobrakajka-mtv-telegraf

Поврзани вести

ФОТО: Телеграф

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи вечерва кај Македонската радио телевизија едно лице е повредено и префрлено во Ургентниот центар, јавува порталот Телеграф.

Станува збор за судар на две возила со скопски регистарски таблички “Рено Меган“ и “Лада нива“, при што, поради превртувањето на ладата со повреде се здобил совозачот од ова возило.

Се уште не се познати причините за сообраќајната несреќа, а полицискиот увид е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести