Македонија,Крими хроника

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Плетвар

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Плетвар

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Плетвар во која учествувале две комбиња и еден Мерцедес, јавува Сител.

Двете комбиња се превртени како што може да се забележи и од фотографиите додека пак Мерцедесот е удрен од двете страни.

Засега нема информации како дошло до сообраќајната несреќа ниту пак дали има повредени.

soobrakajkaaaaaaa