понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Тешка сообраќајка во Скопје

tretab21

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа пред околу половина час се случи на бул. Трета македонска бригада во Скопје, откако мотор од засега непозната марка удри во задната страна на Пежо 206 со скопски регистарски таблички.

Засега не се знае како дошло до нестреќата и дали има повредени лица, на местото на настанот во секој момент треба да пристигне полиција за целосно расчистување на случајот.

Инаку, бул. Трета македонска бригада само што е реконструиран и пуштен во употреба, а ова најверојатно е и првата сообраќајка која што се случила откако е пуштен булеварот.

tretab11

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести