Македонија,Крими хроника

ФОТО: Тешка сообраќајка во Струмица, еден повреден

ФОТО: Тешка сообраќајка во Струмица, еден повреден

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која утринава околу 6 часот се случила на улицата „Климент Охридски“ во Струмица.

До несреќата дошло при судир на два автомобили, ,,Мерцедес” и ,,Голф”.

Полициски екипи вршат увид.

Извор: Strumica denes