Македонија,Крими хроника

Фото: Тешка сообраќајна несреќа кај Маврово

Фото: Тешка сообраќајна несреќа кај Маврово

Тешка сообраќајка се случи попладнево кај местото Трница во мавровскиот регион.

Засега нема информации за жртви или повредени.

soob-1

soob2