понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Фото: Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Радовиш-Штип

stip

Последни вести

На магистралниот пат Радовиш-Штип вчера околу 21 часот се случила тешка сообраќајна несреќа кај местото викано ,,Директорска кривина“.

Во сообраќајната несреќа, како што пишува Пресс 24, учествувале две патнички моторни возила „Алфа Ромео“ со скопски регистерски таблички и „Фоклсваген Поло“ со штипски регистерски ознаки.

golf

Од силината на ударот „Алфата“ излетала од патот и се превртела.

Засега неофицијално е дека има повредени од двете возила, но се надвор од животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести