сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа пред Собрание

soobrakajkapict

Поврзани вести

1soobrakajkapictПред републичкото Собрание синоќа околу 22:30 се случи тешка сообраќајна несреќа.

Несреќата се случи на раскрсницата меѓу републичкото Собрание и старата Градска болница во центарот на Скопје, во директен судир на Пежо 206 и Голф 4.

Причината за судирот според првичните информации е неприлагодена брзина на возилата на сигнализацијата на семафорите.

ФОТО: Медиа

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести