Македонија,Крими хроника

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа пред Собрание

ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа пред Собрание

1soobrakajkapictПред републичкото Собрание синоќа околу 22:30 се случи тешка сообраќајна несреќа.

Несреќата се случи на раскрсницата меѓу републичкото Собрание и старата Градска болница во центарот на Скопје, во директен судир на Пежо 206 и Голф 4.

Причината за судирот според првичните информации е неприлагодена брзина на возилата на сигнализацијата на семафорите.

ФОТО: Медиа