четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ФОТО: Тијана е повторно бремена?

tijana2

Последни вести

Популарната пејачка Тијана Дапчевиќ на неодамнешниот концерт во Белград, во чест на починатиот композитор Ѓорѓе Новковиќ, носеше тесен, црн, сатенски фустан, кој јасно го покажа заобленото стомаче и тоа само неколку месеци по нејзината изјава дека посакува повторно да стане мајка, пишува „Свет“.

1tij.jpg500

– Не пишувајте такво нешто! Стомак ’ко стомак. Ве молам, не објавувајте го тоа, јас сама ќе кажам кога ќе дојде време и ако дојде до тоа. Зошто не напишете нешто за новата песна што ја подготвувам – изјавила Тијана, обидувајќи се да ги скрие убавите вести.

Пејачката за време на настапот дури и го галеше мешето, така што сите присутни коментираа дека веројатно е бремена.

Најчитани вести