сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Тинејџерите во седумдесетите и осумдесетите

7

Последни вести

Американскиот фотограф Џозеф Ѕабо предавал фотографија во средното шулиште Малверн на Лонг Ајленд во периодот од 1972 –та до 1999 – та година, а своето искуство го искористил да го документира растењето на повеќе генерации тинејџери со кои бил во контакт.

Неговите фотографии раскажуваат за емоциите на адолесцентите, нивното секојдневие, односите љубовта и пријателстото, храброста, експериментирањето, безгрижните денови од нивниот живот…

1

3

4

5

2

 

6

7

8

9

10

11

12

13

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести