среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Том Круз променет до непрепознатливост

Press Room - 2016 British Academy Film Awards

Последни вести

На доделувањето на наградите на Британската академија за филмска и театарска уметност (БАФТА), изненадување претставуваше појавата на актерот Том Круз.

Но, она што привлече најголемо внимание и беше предмет на безброј коментари беше неговиот изглед.

Фановите, но и колегите кои извесно време не го виделе, останаа изненадени од неговото потечено и „замрзнато“ лице, без никакви брчки на челото и при тоа веднаш препозна траги на ботокс и пластична хирургија.

– Лицето на Том Круз. Не знам што направи со него, но изгледа како Сенди Токсвиг од 90-те, напиша писателката Рут Дејвидсон на Твитер.

Том Круз

Водителката Мјуриел Греј неговиот нов изглед го нарече трагедија.

– Навистина е трагедија како Том Круз го упропасти своето убаво лице, кое толку убаво му стоеше, напиша таа.

За разлика од нив голем број непознати корисници на Твитер беа уште посурови во коментарите.

– Страшно, што направи од лицето? Изгледа пострашно од онаа мечка во „Повратник“, коментараше еден корисник на Твитер.

Најчитани вести