недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Тони Цетински пред Елвис Присли и Мерилин Монро и кажа „да“ на саканата

Откачена свадба на Тони Цетински.

tonic

Поврзани вести

Во американски стил, популарниот Тони Цетински стапи во брак, а церемонијата се одржа во Лас Вегас, пред „Елвис Присли“ и „Мерилин Монро“, баш како на филмовите.

2toni500

Хрватски пејач Тони Цетински и се заколна на вечна љубов на  29-годишната Дубравка Дујак.

3toni500

На младата Дубравка ова и е прв брак, додека искусниот пејач зад себе има два брака и две деца, синот Кристијан (16) и ќерката Пија (3).

toni500

Па, и од нас, Нека им е со среќа!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести