понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФОТО: Топ 15 најдобри нови градби во 2013-та

arhitektura

Поврзани вести

Секоја година над 2.000 архитекти од 60 земји ширум светот учествуваат на Светскиот форум на архитектурата на кој се доделуваат најпрестижните награди од оваа професија.

3XN, Данска

Погледнете ги 15-те најдобри архитектонски градби што ја одбележаа годината што полека изминува.

AGI Architects, Кувајт

Baar-Baarenfels Architekten, Австрија

Concrete, Велика Британија

Cox Rayner Architects, Австралија

EAA–Emre Arolat Architects, Турција

Frances-Jones Morehen Thorp and Archimedia, Нов Зеланд

Johnson Pilton Walker Architects, Австралија

Koning Eizenberg Architecture, САД

Mecanoo International, Холандија

MZ Architects, Лисабон

Perkins+Will, САД

Wilkinson Eyre Architects, Велика Британија

Wingardh Arkitektkontor, Шведска

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести