среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ФОТО: Три лица загинаа во ерупција на вулкан во Индонезија

Ерупцијата предизвикува сериозни проблеми на островот

Indonesia Volcano Erupts

Поврзани вести

Најмалку три лица загинаа во ерупција на вулканот Келуд на индонезискиот остров Јава, каде што четири аеродроми се’ уште се затворени.

Три аеродроми се отворени за сообраќај, а портпаролот на Министерството за сообраќај, Бамбанд Ерван, рекол дека се проценува состојбата на преостанатите четири аеродроми, кои што беа затворени во петокот.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести