петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 31

ФОТО: Тунелот кај Катланово со ново осветлување

tunel-novo-osvetluvanje-640x360

Последни вести

Тунелот кај Катланово доби ново осветлување кое е прво од ваков вид во Македонија.

Возачите сега ќе имаат поголема видливост и прегледност на патот. Во наредниот период планирано е да се осветлуваат и останатите тунели долж Коридорот 10.

tunel-novo-osvetluvanje2-640x480

Најчитани вести