вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ФОТО: Турските медиуми со интерес за одморот на Груевски во Турција

gruevski-semejstvo-500

Последни вести

Турските медиуми со голем интерес објавуват дека македонскиот премиер Никола Груевски заедно со своето семејство се наоѓа на одмор во Турција.

turski-medium

Одморот на Груевски во Турција го разбуди интересот кај турските медиуми па истите пишуваат и дека македонскиот премиер имал прилика да прошета во чаршијата и да посети некои продавнички, бил опуштен и се однесувал многу релаксирано.

turski-medium1

Според нивните пишувања, Груевски во Бодрум имал прилика да посети и многу други места, а за турските медиуми изјавил дека е фасиниран од градот.

gruevski-semejstvo2-500

Премиерот Никола Груевски се очекува утре да замине од Бодрум и останатиот дел од одморот да го помине во близина на Фетије.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести