четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Фото: Уапсен полицаецот кој повикувал на убиство на Андреј Вучиќ

policaec500

Последни вести

Полицаецот Драгиша Петковиќ кој повикуваше на убиство на Андреј Вичиќ, помладиот брат на српскиот премиер е уапсен, неофицијално дознава српски Курир.

Драгиша Петковиќ од полициската станица Крагуевац на веста за тоа дека братот на српскиот премиер Александар Вучиќ, Андреј е претепан заедно со уште тројца луѓе од обезбедувањето, на својот Фејсбук профил искоментирал „Требало да ги убијат, а на да ги претепаат“.

policaec-fb500

Порталот пишува дека ваквото срамно однесување и ваквите коментари се доказ дека некои припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија не заслужуваат да ја носат униформата и полициската значка, а со тоа да го рушат и имиџот на чесните полициски службеници.

Таквите луѓе кои повикуваат на насилство и ликвидација не треба во никој случај да ги чуваат нашите деца, пишува порталот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести