петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФОТО: Уапсен разбојникот кој ограби експозитура на Комерцијална банка

grabezz

Последни вести

Српската полиција во моментов трага по вториот учесник во грабежот, а биле пронајдени пиштол и пари. Повредениот припадник на обезбедувањето во моментов е примен во Ургентниот центар со расекотина на главата, објави српски Курир.

Со брза и ефикасна акција српската полиција го пронајде и го уапси Л. П. (18), кој е осомничен за грабежот што се случи денеска на ул. Македонска во Белград.

grabezz_2

Се претпоставува дека најмалку едно вооружено лице учествувало во грабежот што денеска се слуши иколу 13. 10 часот во филијалата на Комерцијална банка на ул. Македонска во центарот на Белград.

grabezz_4

Разбојникот влегол во банката, го удрил работникот со пиштол во глава и одземал засега непозната сума пари. Повредениот работник е пренесен во Ургентниот центар со расекотина на главата.

grabezz_3

Комерцијална банка соопшти дека во грабежот на експозитурата во центарот на Белград е полесно повреден чуварот кој бил веднаш згрижен и се чувствува добро. Банката соопшти дека во интерес на истрагата нема да изнесува детали за грабежот, но истакна дека нејзините клиенти нема да претрпат штета. Исто така, оттаму додаваат дека експозитурата на улица Македонска која вообичаено не работи за викендите, повторно ќе почне со работа во вообичаеното време во понеделник.

Најчитани вести