вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 21

ФОТО: Уапсен третиот терорист од нападот во црква во Франција

terorist2-640x426

Поврзани вести

Уапсено е третото лице, кое е осомничено за поврзаност со терористичкиот напад кој утрово се случи во црква во Сант Етиен ди Рувре, во близина на Руан, соопштија француските сужби.

Во терористичкиот напад беше обезглавен 86-годишниот свештеник Жак Хамел, а две калуѓерки се тешко повредени.

terorist1

 

Напаѓачите биле поврзани со Исламска држава, кои воедно ја презедоа одговорноста за нападот.

Најчитани вести