среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Убавина каква што не сте виделе

1

Последни вести

Тројниот водопат Батара Горџ е убавина каква што ретко се гледа.

Водата го пронашла својот пат, полека поминувајќи низ слоевите варовник, па сега овој предел зрачи со неверојатна убавина.

2

Млазот вода што паѓа од 100 метри височина, поминува низ три одделни дупки и исчезнува во мрачната бездна.

Водопадот во 1952-та година го открил францускиот спелеолог Анри Куафе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести