сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Убедлива поддршка за избори на 5. јуни и крај на кризата

bitola-gdom7

Поврзани вести

Граѓаните во Битола, Штип и Велес денеска масовно кажаа „да“ за избори и „не“ на сценаријата за продолжување на кризата и бескрајна агонија во Македонија.

Во Велес 3:1, во Битола 4:1, а во Штип дури 10:1 е соодносот на граѓаните во корист на оние на кои им е доста од обидите за дестабилизацијата на Македонија спроведена преку СДСМ и Сорос со помош на насилниците.

bitola gdom4

Со масовната поддршка за избори на 5-ти јуни како единствен пат за решавање на политичката криза, граѓаните упатија порака и до СДСМ и до нивните соросови платеници дека арената за решавање на кризата се на изборите, а не држењето на народот и земјата во заложништво затоа што СДСМ се плаши од избори.

veles-0gdom

bitola gdom7

Вечерва низ улиците на трите града ечеше „Одбрана, одбрана“, „Доста е на уцените и кризата, изборите се излезот“. Граѓаните се револтирани поради примената на насилството и деструкцијата од СДСМ.

bitola gdom3

-Државата им припаѓа на граѓаните и народот има право да одлучува, велеа приврзаниците на ГДОМ.

Најчитани вести