недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 1

ФОТО: Убиецот призна: „Ја задавив, па и го пресеков вратот“

domeniko-hilda-500

Поврзани вести

Поранешното момче на дваесет и деветгодишната Хилда Ајановиќ призна дека ја убил својата поранешна девојка.

Девојката по потекло од Пријепоље, која минатата недела беше пронајден мртва во својот стан во Франкфурт била брутално убиена од Италијанецот Доменико (26).

Уапсениот признал дека ја убил девојката истакнувајќи дека најпрво ја задавил, а потоа и го пресекол вратот.

Хилда беше пронајдена мртва на 18-ти месецов. Неодамна се развела и го носела презимето Луиновиќ, а во станот во кој била убиена живеела со малолетната ќерка, кога во тој момент била кај својот татко во Пријепоље.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести