четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: Убиство во Белград

ubistvo-taksist500

Последни вести

Во центарот на Белград синоќа со огнено оружје е убиен 37-годишен маж, а во истиот инцидент е повреден и таксист, пренесува српски Курир.

Инцидентот се случил околу 3:00 часот по полноќ пред еден локал во самиот центар на градот, а повредениот маж им подлегнал на повредите по пренесувањето во болница.

Сe` се случило откако една девојка која се превезувала со такси немала пари да ја плати сметката, па го замолила таксистот да ја почека да влезе во локалот да ги повика пријателите за да и позајмат пари да го плати превозот.

ubistvooo500

По неколку минутна расправија меѓу пријателите на девојаката и таксистот, тие физички го нападнале возачот, кој во прва прилика го зел пиштолот од возилото и пукал во градите на 37-годишниот маж.

Во овој дело од градот синоќа улиците биле затворени за сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести