четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

(ФОТО) Убиство во Ново Лисиче: Маж застрелал жена, па се самоубил

Според информациите на пукањето му претходело расправија меѓу мажот и жената. Убиството се случило во влез во зграда во близина на маркетот „Рамстор“. Веќе била констатирана смрт кај двајцата, се чекаат екипи од крим техника.

rep

Поврзани вести

Мажот ја застрелал жената, по што се самоубил – тврдат очевидци во Ново Лисиче, каде пред половина час се слушнаа четири истрели од огнено оружје, пишува „Република“.

Според информациите на пукањето му претходело расправија меѓу мажот и жената. Убиството се случило во влез во зграда во близина на маркетот „Рамстор“. Веќе била констатирана смрт кај двајцата, се чекаат екипи од крим техника.

Неофицијално се работи за 35-годишна девојка, пишува порталот. Полицијата и Брзата помош се на терен.

 

maz

 

Фото: Република

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести