петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фото: УЈП го чешла Сарај

Screenshot_3

Последни вести

Засилено полициско присусто вечерва во скопски Сарај, јавува Алмакос.

Полициски извори велат дека асистираат на Управата за јавни приходи при контрола во повеќе угостилески и трговски објекти во оваа скопска населба.

Според нашите инфорамции, инспкторите на УЈП детално ги проверуваат сите објекти во Сарај што предизивкало револт кај локалното население.

Screenshot_4

Сепак, присуството на полицијата не дозволило никакви проблеми.

Screenshot_1

Screenshot_2

УЈП во последните неколку денови засилено врши контроли на терен. Вчера слична акција УЈП имаше и во Чаир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести