недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Уловена триметарска ајкула во Грција

Ајкулата е уловена на само 26 метри од плажата, од страна на еден риболовец, кој поради големината не можел самиот да ја извади од водата.

1ajkula500

Последни вести

На грчкиот полуостров Халкидики на плажата Касандра е уловена огромна ајкула.

Ајкулата е уловена на само 26 метри од плажата, од страна на еден риболовец, кој  поради големината не можел самиот да ја извади од водата.

ajkula500

Во вадењето на ајкулата долга три метри му помогнале неговите пријатели.

2ajkula500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести