петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ФОТО: Уметност на труднички стомачиња

12

Поврзани вести

Уметничката Кери Престон, која е мајка на две деца својот талент го прикажала на труднички стомачиња.

Од ликови како што е Бамби, до слатки кенгури, кутриња и разни други мотиви, за Кери нема препрека кога се работи за сликањето.

Досега таа направила 130 уникатни дела. Ова се само дел од нив…

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести