понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 13

ФОТО: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ со хуманитарна акција за поплавените подрачја

uz500

Последни вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ организираше хуманитарна акција за помош на жителите во поплавените подрачја во Македонија. Во акцијата беа собрани големи количества на флаширана вода и хигиенски средства – она што во моментот им е најпотребно на поплавените домаќинства.

1uz500 (1)

 

3uz500

 

фото: Курир

Најчитани вести