вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Усните ги претвори во слатки ликови од цртани филмови

a3

Последни вести

Лора Џенкинсон, уметничка и шминкерка од Велика Британија ја искористила својата вештина и решила со шминка да ги нацрта ликовите на „Дизни“ на своите усни.

Резултатот е навистина интересен. Погледнете…

a

a1

a2

a4

a5

a6

a7

a8

a9

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести