Магазин

ФОТО: Успеала да се паркира на банкина!?

ФОТО: Успеала да се паркира на банкина!?

Полицијата утрово нешто по 7 часот, на државниот пат Д8, во Хрватска, во близина на Сплит затекнала необична глетка, односно сообраќајна незгода.

bankina-2

Имено, автомобилот Опел Астра буквално бил паркиран на банкината.

Како што наведува Далмацијањуз, со автомобилот управувала жена која за среќа не е повредена, а веројатно ниту сама незнае како успеала вака да се „паркира“.

bankina-3

Во незгодата е забележана само материјална штета, а дополнително се утврдува како дошло до несреќата.