понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Вака би изгледал светот ако Путин ги крои границите

1d80a7d0de840730f6bf3ff8ff9a05b2_gallery_single_view

Поврзани вести

Доколку се водиме според Путиновите правила на лингвистички империјализам, светот би бил поделен во само неколку регии.

Откако Владимир Путин го оправда анексот за Крим со зборовите дека е должен да ги заштити руските говорници, весникот „The Economist“ ја објави илустрацијата на светот според критериумите на рускиот претседател.

Според ова, може да се заклучи дека светот би бил поделен на неколку регии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести