среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ФОТО: Вака изгледа сега детето од Киндер чоколадата

Додека бил тинејџер не сакал да се поистовети со лицето од рекламата.

kinder

Поврзани вести

Гинтер Ојрингер кој со својата блескава насмевка помогна да се продадат милиони Киндер чоколада, сега има 42 години и неодамна ја напиша својата автобиографија.

Во дамнешната 1973-та година неговата мајка го однела на снимање во Минхен каде и живееле. Тие не претпоставувале дека тој ќе стане заштитно лице на Киндер наредните три децении.

Гинтер вели дека бил горд кога за прв пат се видел себеси во супермаркет, но додека бил тинејџер не сакал да се поистовети со лицето од рекламата. Додава дека се заситил од прашањата околу тоа колку заработил од продажбата на чоколадата, па им одговарал: само 100 евра.

Гинтер сега живее во Минхен со својата сопруга и двете деца и работи како снимател.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести