петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Вака изгледаше небото над Македонија

nebo-nad-mkd

Последни вести

Македонија вчера беше под огромен облак кој го зафати речиси целиот Балкан и добар ден од Европа, што можеда се види и од сателитските снимки на НАСА.

Во земјава и денеска се очекуваат слични временски неприлики додека стабилизација се очекува во недела.

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавија невреме и за денеска со северен ветер, како и температури од 20 до 31 Целзиусови степени.

Сателитските снимки од небото над Македонија може да ги видите на следниот линк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести