среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 4

ФОТО: Вака ќе изгледа новата модерна плажа кај Подмоље

podmolje-1-640x354

Поврзани вести

При денешната посета на новата пешачка патека кај селото Подмоље, министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски информира дека изградбата на новата плажа ќе започне кон крајот на оваа или почетокот на другата година.

Мисајловски ја посети новата пешачка патека крај Охридското езеро во присуство на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, како и градоначалникот на општина Дебрца, Игор Трајковски.

Еве како изгледа идејното решение…

 

 

podmolje-3

podmolje-2

Најчитани вести