четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФОТО: Вака ќе изгледа новата фудбалска академија на ФК Вардар

v2(A)

Последни вести

Компанијата „Сиз Балкан“, која што ја купи парцелата на која се наоѓаат игралишта за тренинг на ФК „Вардар“ во Градскиот парк, објави фотографии од идејното решение за комплексот, кој допрва треба да се гради.

Според планираното, на оваа локација ќе биде изградена фудбалска акдемија за деца до 12 години.

Компанијата „Сиз Балкан“, денеска, ги демантирше и обвинувањата на градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, дека се раскрчмува државното земјиште за багателни суми.

v1(A)

v4(A)

v3(A)

 

ФОТО: ФК Вардар

Најчитани вести