петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФОТО: Вака кралското семејство се забавува на зимување

zimuvanje

Последни вести

Војводата и војвотката од Кембриџ објавија нови фотографии од семејното зимување.

Кејт, Вил, Џорџ и Шарлот прв пат беа на семејно зимување и тоа на скијање на француските Алпи.

На фотографиите може да се види како кралското семејство ужива во снежната идила.

Принцезата Шарлот, која јавноста не ја гледа често сега има 10 месеци, а Џорџ наскоро ќе наполни 3 години.

zimuvanje2

zimuvanje3

zimuvanje4

ziuvanje1

Најчитани вести