недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

ФОТО: Вака треба: Кинез продава гумени чизми за „нула динала“

tvit

Последни вести

Додека деновиве за време на поплавите многумина зборуваат за незаконското поскапување на намирниците од страна на приватниците, еден Кинез во Сремска Митровица, делејќи гумени чизми бесплатно, покажа како треба да се однесува во кризни ситуации.

Србија и БиХ беа зафатени од големи поплави, а сега се справуваат со тешките последици од истите. Меѓу останатото меѓу најпотребните работи беа и гумените чизми. Браво за овој Кинез.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести