вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

ФОТО: Вака Украина ќе го врати Крим!

krim

Поврзани вести

Мапа која го прикажува планот на украинската одмазда врз Русија кружи на Интернет.

Судејќи според мапата, ако Украинците го освојат Крим, Русија е следна.

Ширум Украина актуелнa е пропагандата на оваа мапа на која е прикажан план за напад на Крим, а кој го планираат заеднички сили на Украинците и НАТО флотата.

Идејата е по враќањето на Крим, да се спроведе вториот дел од операцијата, а тоа е напад на Русија.

Како што прикажува мапата, се планира напад на руската територија со освоениот Крим, во 2015 година, како и од Доњецк, Луганск и преостанатите делови на украинската територија кои се наоѓаат на границата со Русија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести