петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

ФОТО: Вака изгледа патот од Суботица до Белград

Auto-put-Subotica-Beograd-670x447

Поврзани вести

Снежно невреме со силни, речиси оркански, ветрови од синоќа зафатија делови од Србија.

На потегот меѓу Дунав и Тиса во Бачки и северен Банат, но и во останатите делови на Војводина, силен ветер нанесува снег од нивите на патиштата, создавајќи големи наноси.

Поради ваквата ситуација кај Зрњанини педесетина возила се завеани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести