вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФОТО: Валцер и гламур на 15-тиот Виенски бал во Скопје

08 Vienski bal

Поврзани вести

Со звуците на валцерите на Јохан Штраус синоќа во хотелот „Алекснадар Палас“ беше отворен 15-тиот Виенски бал во Скопје.

06 Vienski bal

Дами во гламурозни свечени фустани и господа во отмени костуми дефилираа на балот што традиционално го организираше Здружението за културна соработка „Јохан Штраус“.

photo

Меѓу присутните можеа да се видат политичари, бизнисмени, тв лица, професори, новинари…

011 Vienski bal

 

014 Vienski bal

 

016 Vienski bal

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести