недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Вардар се излеа кај Лисиче

vardar2

Последни вести

Поради испуштање на водата од браните „Козјак“ и „Матка“, од утрово е зголемено нивото на реката Вардар, а има излевање во делот кај Лисиче.

Од Центарот за управување со кризи информираат дека за неколку часа би требало да се стабилизира нивото на реката.

vardar1

Најчитани вести